Męskie oblicze portretu

Posted on

MĘSKIE OBLICZE PORTRETU to kolejna akcja zapoczątkowana przez nasz zespół. Pod tym hasłem znajdziecie porady męskiej fotografii i ubioru.

O ile fotografia kobieca w swojej prostocie jest pożądana przez każdego fotografa. Tak dla nas 3artist fotografia męska, która jest niezwykle trudna, stała się weekendowym wyzwaniem. Kobiety posiadają naturalny dar pozowania przed obiektywem, a ich szczerość wyrażana jest w oczach. Mężczyznę natomiast trzeba oszlifować jak diament, aby wydobyć pożądany efekt. Światło skupione na oczach nadaje fotografii pełni życia, a stonowane kolory nie odwracają uwagi od fotografowanej osoby.

Dla naszych zdjęć wybraliśmy ostre światło lampy błyskowej. Celem do osiągnięcia był mocny kontrast oraz ostrość obrazu rodem z HDR i Hollywoodzkich portretów znanych aktorów.

Efekt? Zobaczcie sami:

Czarno-biały portret mężczyzny w HDR
Kolorowy portret uśmiechniętego mężczyzny. Zdjęcie do CV.

Dostajemy od Was pytania: co ubrać do zdjęć portretowych? W zasadzie wszystko zależy od tego, co Was inspiruje. Jeżeli chcecie wyglądać jak James Bond z plakatów filmowych, musicie wziąć pod uwagę, garnitur czy koszulę. Ale taki Look można modyfikować. Nie trzeba trzymać się ścisłych pseudo zasad, że fotografia portretowa, zwłaszcza męska, to ta przeznaczona do CV.

Na pierwszej fotografii model ma na sobie ciemny sweter z delikatną strukturą oraz sztruksową kurtkę z modnym kożuchem na kołnierzu. Pamiętajcie, że męskie oblicze portretu zależy również od Waszego nastawienia do sesji. Musicie być przygotowani na pozowanie – czyli “układanie” Waszego ciała przez fotografa. Ważna tutaj jest współpraca obu stron. Ale zapewniamy sporą dawkę humoru, więc Wasze męskie oblicze wyjdzie w obiektywie i finalnej fotografii 😉

Przy drugiej fotografii postawiliśmy na białą klasyczną koszulę. O ile klasyka mieści się w bawełnie i guzikach na mankietach 😉 Aby nie wyszło zbyt sztywno, model wybrał ze swojej garderoby koszulę, którą używa do pracy. Ciemne tło i biel zawsze ze sobą pasują, a w dodatku modelowi do twarzy w takim stylu co odzwierciedla się na twarzy 😉

A Wy jaki macie swój ulubiony styl na ubiór do portretu?

Śledźcie nas na facebooku oraz kolejne wpisy na temat męskiego oblicza portretu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *