Jak przygotować się do sesji rodzinnej, narzeczeńskiej?

Posted on


To pytanie kierowane jest do nas najczęściej. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że większość naszych i nie tylko naszych klientów, to osoby, które bronią się przed obiektywem każdym możliwym sposobem. W dzisiejszych czasach gdzie media społecznościowe są jednym z podstaw egzystencji młodego pokolenia i większość nie posiada oporów przed robieniem selfi i wrzucaniem zdjęć w sieć, istnieje tradycyjny lęk przed fotografem i jego szkłem.


Przed umówionym terminem sesji pojawiają się nerwy i pytanie: po co ja to robię?


Odpowiedź jest prosta: ponieważ chcesz zatrzymać czas i wspominać ważny dzień za kilka lat z fotografią w dłoni.


Przechodzimy, zatem do magicznego pytania:

Jak się przygotować do sesji?


Nie podamy Wam złotego środka na stres przed obiektywem, ale zapewniamy, że nasz zespół to osoby pozytywnie zakręcone. Często pod koniec sesji słyszymy od klientów: Nie było źle. Czuliśmy się jakbyśmy Was znali wieki.
Otóż to my zdejmiemy z waszych barków lęk i rozbroimy śmiechem, ale dalej w głowie huczą pytania:


Co ubrać?
Co z makijażem?
Gdzie zrobić sesję?


Dzisiaj idziemy Wam z radą.
Jeśli chodzi o sprawę ubioru, mamy kilka sugestii. Przychodząc do fotografa, oczekujecie pięknych, wręcz bajecznych zdjęć. My kochamy je robić i widzieć radość na waszych twarzach, gdy je oglądacie. Dlatego dobrze jest (oczywiście nie konieczne) ale jeśli zamówiliście już sesję i wydajecie pieniążki na coś, do czego macie powracać lub ma zawisnąć, jako ozdoba, czy też chcecie ofiarować je w prezencie dla np. rodziców. Warto przyłożyć się do ubioru. Owszem można przyjść na sesję narzeczeńską ubranym w bawełnianą koszulkę i mieć cudowne zdjęcia, to od Was zależy, czego oczekujecie. Jaką bajkę wybierzecie: taką z romantycznych animowanych filmów czy fabularnych, gdzie miłość pokazuje się na twarzach bez względu na ubiór. Każda kobieta w duszy jest romantyczką, chociażby w 1% i pragnie zatrzymać chwilę, wyglądając przy tym, jak z bajki. Zastanówcie się dobrze, w dniu sesji nie ma odwrotu, nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy na nowe ubrania. My mamy w naszych zasobach kilka sukienek dla klientek, wystarczy, że chłopak, narzeczony, mąż dopasuje do niej koszulę, sweter itp. Dzieci to inna sprawa one zawsze wyglądają uroczo, ale dobrze jest się dopasować przynajmniej kolorystycznie. Najlepiej prezentują się biele, szarości i pastelowe odcienie. Skrzeczące kolory odwracają uwagę od waszych twarzy i radości, miłości, która jest najważniejsza.

Co z makijażem?

To zależy od kobiety, jeśli czuje się dobrze w swojej skórze, może przyjść nawet bez makijażu. Nie bójcie się, jeśli przed sesją niespodziewanie pojawi się niechciany przyjaciel na twarzy. Nasz retuszer dołoży starań, aby usunąć delikwenta. Makijaż jest czymś intymnym, to kobieta wie najlepiej, w czym czuje się komfortowo. Nie musi być mocny jak na ślub, kochamy naturalne piękno, ale od Was zależy, jaki efekt chcecie uzyskać na zdjęciach.


Gdzie wykonać zdjęcia?


Nie martwcie się tym. Matka Natura i człowiek architekt zadbali już o ten kawałek. Skonsultujemy się z Wami i doradzimy. Wszystko zależy od tematyki. Romantyzm idealnie wkomponuje się zarówno w łono natury, jak i miejski zgiełk czy ciszę nad jeziorem. Sesje sportowe mają pole do popisu na miejskiej bieżni czy boiskach do koszykówki. Ciążowa sesja nie zna ograniczeń i wpasuje się w każdy klimat. Wszystko zależy od charakteru, jaki chcecie zachować, my podpowiemy resztę.


Pamiętajcie, aby przy sesji dobrze się bawić. Śmiech, radość, nawet łzy to coś, co sprawia, że fotografie mają swój urok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *